http://www.multiplikator.pl
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
14 Maja 2024, 05:26:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
GALERIA:
prosimy o publikowanie tylko tych zdjęć z rybami, które są zgodne z zasadą "no kill".
131180 wiadomości w 5714 wątkach, wysłane przez 2635 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Walterinalm
* Strona główna Pomoc Szukaj Galeria Zaloguj się Rejestracja
+  Forum Multiplikator.pl
|-+  Wędkarstwo Castingowe
| |-+  Doniesienia znad wody (Moderatorzy: Urso, Pike)
| | |-+  zamkerowe "łapanie"
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: zamkerowe "łapanie"  (Przeczytany 18366 razy)
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #45 : 05 Kwietnia 2008, 16:01:25 »

Krzysztofek pomimo, że ścigam kłusowników i jestem zażartym wrogiem tego procederu to chyba nie byłbym w stanie nałożyć takiej kary na żadnego z nich. Spotkałem się niedawno z taką sytuacja utonięcia kłusowników poprzez  zaplątaniem się w swoje sieci na jeziorze PLATYNY w woj warm-maz. Według mnie utrata życia  pomimo wszystko jest to niewspółmierna kara jak za kłusowanie. Ale kara więzienia jak najbardziej jestem za tylko kto to zasądzi kiedy większość sądów prowadzących sprawy jest tak delikatnych że nieomal odnosi się wrażenie jakoby to strażnik był winny że raczył złapać kłusola i doprowadzić przed sąd.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #46 : 05 Kwietnia 2008, 21:41:53 »

Tylko teraz nasuwa sie pytanie czy ten czyn nie zaliczą do niskiej szkodliwosci Huh Bo jesli tak to pewnie gnoje pograbia troche trawy w parku w ramach czynu społecznego i beda wolni. Mam nadzieje ze ponad km sieci i 300kg ryby to wystarczajacy argument na jakas potezna kare Huh Roll Eyes
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
wełpa

Wiadomości: 1770


Schneidemühl


« Odpowiedz #47 : 06 Kwietnia 2008, 11:26:32 »

Pablos muszę cię rozczarować nie w Polsce niestety u nas to ciągle jest" znikliwa szkodliwość społeczna czynu" Angry Angry.Powinno się to nazywać po imieniu ZŁODZIEJSTWO.pozdro welpa.
Zapisane

Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę.
Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #48 : 06 Kwietnia 2008, 23:08:23 »

Pablos muszę cię rozczarować nie w Polsce niestety u nas to ciągle jest" znikliwa szkodliwość społeczna czynu" Angry Angry.Powinno się to nazywać po imieniu ZŁODZIEJSTWO.pozdro welpa.
Wiesz Wełpa z tego co sie dowiedzialem teraz kare za skłusowane ryby łososiowate liczy sie przez wyliczenie ilosci ziarenek ikry w kazdej rybie i przezywalnosc narybku jaki sie z niego wykluje. Z tego powstaje liczba sztuk danego gatunku, ktora mogłaby życ, a zostala zabita. Dzieki temu mozna nałozyc dużo wiekszą karę i czyn już nie jest zaliczany jako niski...Ciekawe czy te info sa prawdziwe i czy zastosuje się to np do tych ludzi złapanych na Nieliszu Huh
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #49 : 07 Maja 2008, 07:12:51 »

 Odświeżę trochę wątek  Tongue
Wczoraj dowiedziałem się ze 100%-towych źródeł ,że strażnicy  u nas nie próżnują  ok .Na dwóch jeziorkach złapani zostali "wędkarze" ,którzy :
-jeden ,nie tylko ,że złowił 16 sztuk szczupaka  Angry ,to jeszcze w tym miał 4 sztuki niewymiarowe  Angry .Dostał jedną z najniższych kar ,bo tylko po 100 zł za każdą niewymiarową sztukę  Lips Sealed Ale dobre i to  ok
-dwóch kolejnych na innym jeziorku ,również przekroczyło limity dzienne i także mieli kilka niewymiarków  Angry Angry .Ale tu już poszło bardziej "ostro" .Mianowicie : dostali na miejscu po chyba 200zł mandatu ,pozbyli się swoich wędek i sprawa zostało skierowana do Sądu Grodzkiego  ok
 Cieszy mnie ten fakt ,że jednak straż coś robi ,bo w ostatnich latach na mazurach było z tym kiepsko  Embarrassed .Może teraz ,za kilka lat będzie szansa na spotkanie z METRÓWĄ  ok
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #50 : 07 Maja 2008, 09:02:30 »

Cytat: golsyl1980
Odświeżę trochę wątek  Tongue
Wczoraj dowiedziałem się ze 100%-towych źródeł ,że strażnicy  u nas nie próżnują  ok .Na dwóch jeziorkach złapani zostali "wędkarze" ,którzy :..........

 Poproś "źródło" niech wrzucą  informacje o tym na www.rybobranie.pl niech cała wędkarska Polska wie, ze kłusoli trzeba tepić a nie bać się ich. ok
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #51 : 07 Maja 2008, 09:20:50 »

 "Źródło" ,to mój kolega który jest strażnikiem ,ale wątpię żeby był zalogowany na jakim kolwiek portalu  Undecided Chociaż nakłaniałem Go ,że może wiele się dowiedziec i wogóle  Tongue   będę próbował dalej  Tongue.A potwierdzone zostało przez moją koleżankę pracującą w Sądzie  Grin .
Zapisane
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #52 : 07 Maja 2008, 09:32:04 »

Cytat: golsyl1980
"Źródło" ,to mój kolega który jest strażnikiem ,ale wątpię żeby był zalogowany na jakim kolwiek portalu  Undecided Chociaż nakłaniałem Go ,że może wiele się dowiedziec i wogóle  Tongue   będę próbował dalej  Tongue.A potwierdzone zostało przez moją koleżankę pracującą w Sądzie  Grin .

 No to jeszcze lepiej będzie jak   rzecznik z sądu da informację  ok można chyba nawet telefonicznie  022 654 86 05
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
golsyl1980

Wiadomości: 1124


Szczytno/Sztokholm

Sport ,to stan umysłu .


« Odpowiedz #53 : 07 Maja 2008, 09:41:36 »

  No Zamki aż takich znajomości nie mam  Lips Sealed .A koleżanka powiedziała mi to dośc poufnie ,długo musiałem ją ciągnąc za język  Laughing
Zapisane
Czez

Wiadomości: 157


Warszawa


« Odpowiedz #54 : 07 Maja 2008, 12:58:42 »

Pablos muszę cię rozczarować nie w Polsce niestety u nas to ciągle jest" znikliwa szkodliwość społeczna czynu" Angry Angry.Powinno się to nazywać po imieniu ZŁODZIEJSTWO.pozdro welpa.
Wiesz Wełpa z tego co sie dowiedzialem teraz kare za skłusowane ryby łososiowate liczy sie przez wyliczenie ilosci ziarenek ikry w kazdej rybie i przezywalnosc narybku jaki sie z niego wykluje. Z tego powstaje liczba sztuk danego gatunku, ktora mogłaby życ, a zostala zabita. Dzieki temu mozna nałozyc dużo wiekszą karę i czyn już nie jest zaliczany jako niski...Ciekawe czy te info sa prawdziwe i czy zastosuje się to np do tych ludzi złapanych na Nieliszu Huh
@Pablos,
Są trzy podstawowe warianty dokonania oszacowania strat, a w konsekwencji wyliczenia nawiązki dla pokrzywdzonego :
- Wariant I - wartość ryb liczona z przeżywalności narybku, jakim należy zarybić rzekę aby odtworzyć skłusowane ryby;
- Wariant II - wartość ryb liczona na podstawie utraconych korzyści ze sprzedaży licencji;
- Wariant III - wartość ryb liczona z utraconych korzyści z dalszej hodowli ryb.
Te warianty są już stosowane w praktyce  Grin Są już też prawomocne wyroki sądów w tym zakresie.
Powyższe sposoby wyliczania strat nie dotyczą bynajmniej tylko łososiowatych, ale każdej ryby  Smiley
A zatem info jak najbardziej prawdziwe, choć przez Ciebie ciut zniekształcone  Wink A na pytanie czy zastosuje się to do kłusoli z Nielisza odpowiedź jest jedna, a na dodatek niezykle prosta i brzmi : jakie pokrzywdzony zastosuje wyliczenie strat, takie będzie ich zastosowanie. Jak pokrzywdzony - co najcześciej ma miejsce - oleje sprawę, to zastosowanie może znaleźć nawet instytucja znikomej szkodliwości czynu, dając pieniaczom asumpt do pokrzykiwania w necie i biadolenia.
Więcej na ten temat mozna poczytać tu:
http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1516&mode=&order=0&thold=0

Zapisane

Pablos

Wiadomości: 761


Gryfice


« Odpowiedz #55 : 07 Maja 2008, 22:16:59 »

Dzięki Czez za poprawienie informacji Beer Beer Beer Czyli mialem troche racji Wink
Zapisane

Ż Y J   C H W I L Ą  ! ! !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #56 : 31 Maja 2008, 23:44:44 »

Kolejni "artyści" zakończyli swoje występy przed sądem. kłusole na Skiertągu Ten sukces odniesli koledzy z "państwówki".  ok
A tu następny kłusol ]
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2008, 23:47:04 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
rabarbar

Wiadomości: 639


korbiarz :-)


« Odpowiedz #57 : 31 Maja 2008, 23:51:11 »

Zamki, bardzo pocieszające informacje. Oby tylko dostali należyte kary....
Zapisane

Pozdrowienia
Beer
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #58 : 01 Czerwca 2008, 00:01:03 »

Cytat: rabarbar
Zamki, bardzo pocieszające informacje. Oby tylko dostali należyte kary....

 Z karami bywa niestety bardzo różnie. Duż role gra tutaj znajomość zagadnienia przez sędzię prowadzącego. Ale pocieszające jest to, że coraz częściej poszkodowani zaczynają korzystać z funkcji oskarżyciela posiłkowego co zwiększa szanse na konkretne ukaranie kłusola.
Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
zamki

Wiadomości: 5673


u siebie


« Odpowiedz #59 : 07 Września 2008, 15:50:16 »

Miały być sandacze i okonie a trafił się "okaz"

A wieczorem busik był już spakowany na poranny wyjazd z synkiem na sandacze. Niestety kolejny raz plany uległy zmianie. Po telefonie od informatora z informacją o zastawionych sieciach na jeziorze Pasłęk koło Olsztynka zorganizowaliśmy wyjazd grupy strażników w składzie 4 "społecznych i państwowy" Byliśmy na miejscu około 4 rano. Panowie sobie troszkę popili i wypłynęli  po siatki dopiero przed 7 rano. Po spłynięciu została podjęta próba zatrzymania przez komendanta SSR powiatu Ostródzkiego oraz dwóch strażników . Niestety jeden sprawca uciekł ale za to drugi był wylewny na przesłuchaniu i podał jego dane.
W sumie to nie załuję sandaczy bo polowano na tych dwóch od dłuższego czasu i dopiero teraz udało się ich dopaść. Przy zatrzymanym znaleziono jedna sieć "drgawica" długości około 50 metrów a następne dwie podjęto z wody. Ryb na szczęscie niewiele około kilkunastu kilogramów.
« Ostatnia zmiana: 07 Września 2008, 16:00:48 wysłane przez zamki » Zapisane

www.morskietrocie.e-fora.pl
Debili siać nie trzeba-sami się rodzą !!! SZOK !!!
 Jak jadę na ryby to ja nic nie muszę,  jak ja jadę na ryby to ja nawet ryb łowić  nie muszę. !
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 Do góry Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!