image1 image2 image3

Mistrz wagi piórkowej

Cała historia zaczęła się pewnego późno jesiennego popołudnia nad wodą, a jakże- na rybach. Gdy zachciało mi się zaprezentować okoniom, imitację raczka w stylu texas, z 2 gramowym obciążeniem – oczywiście multikiem...

 

Czytaj więcej: Mistrz wagi piórkowej

(Nie) brzydkie kaczątko

 

Ostatnio czytałem recenzje multiplikatorów firmy x, napisane przez ich rozentuzjazmowanych użytkowników - oczywiście zza oceanu. Jeśli szukacie dobrego źródła do studiów na temat krętych ścieżek, którymi potrafi podążyć „rozwój” ludzkiego umysłu, a może raczej - ślepych zaułków w historii jego rozwoju...

Czytaj więcej: (Nie) brzydkie kaczątko

Solid (Abu Garcia) Blaze (of Glory)

Historia Ambasadorów Abu Garcia trwa już ponad 60 lat. Śmiało można powiedzieć, że popularne „okrąglaki” w tym czasie zwojowały świat. Nie ma chyba kraju, w którym nie ma ich fanów, a czasem wręcz wyznawców. Stanowią definicję solidności i prostoty konstrukcji multiplikatora wędkarskiego. Przez dziesiątki lat ulegały różnym (najczęściej drobnym) zmianom. Zmieniały się kształty i kolory korbek, gwiazd hamulca czy paneli bocznych. Pomimo tego nawet najnowsze modele zachowują solidność i swój specyficzny, surowy styl.

 

Czytaj więcej: Solid (Abu Garcia) Blaze (of Glory)

Fenwick Aetos

 

Rok po otrzymaniu do testów wędzisk firmy Fenwick z serii HMG zostaliśmy poproszeni o wydanie opinii o wędkach z topowej serii Aetos. Po kilku miesiącach użytkowania, w różnych warunkach, postaramy się o nich powiedzieć kilka słów.

Czytaj więcej: Fenwick Aetos

Czarna perełka

Ponad dwa lata temu wydawało mi się, że Ambassadeur 1500C jest maleństwem. Przecież najmniejszy multik z oferty jedynej słusznej firmy nie może mieć równych sobie wśród innych marek. I żyłem szczęśliwy w tym przeświadczeniu i...

Czytaj więcej: Czarna perełka

Guide Select Jig&Jerk 70/180 - Recenzja bardzo subiektywna

Guide Select Jig&Jerk 70/180 - Recenzja bardzo subiektywna.

Firma Dragon na forach internetowych zawsze budziła kontrowersje. Cześć ludzi poleca ich wyroby, a część wręcz przeciwnie. Nie zmienia to faktu, że oferta tego rodzimego producenta jest bardzo bogata.

 

Czytaj więcej: Guide Select Jig&Jerk 70/180 - Recenzja bardzo subiektywna

Fenwick HMG - test

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem w internecie wędki Fenwicka z serii HMG byłem miło zaskoczony i zaintrygowany. Nowoczesny design nawiązujący trochę do wędek custom dawał nadzieję, że będzie to ciekawa konstrukcja...

Czytaj więcej: Fenwick HMG - test

Perełka

Jako zdeklarowany fan multiplikatorów Abu tylko kwestią czasu było zdecydowanie się na zakup jednej z najbardziej kultowych maszynek tej firmy – malutkiego Ambassadeurka 1500C.

Czytaj więcej: Perełka

Przedwiosenny pojedynek

Lód, lód, lód…. Od kilku miesięcy niemożliwym jest znalezienia kawałka wody wolnego od lodu. Łowienie pod lodem ma wprawdzie swoje zalety, ale tęskno już do normalnej długości wędki i przynęt choć trochę większych niż główka szpilki.

Czytaj więcej: Przedwiosenny pojedynek

Daiwa Presso

Daiwa Silver Creek Presso – bo taka jest pełna nazwa testowanego modelu, to najmniejszy i jeden z najlżejszych multiplikatorów na świecie. Stworzony głównie z myślą o rzucaniu najlżejszymi wabikami. Chciałoby się rzec „ultra light” wśród multiplikatorów. Zbadaliśmy dla Was jego budowę oraz sprawdziliśmy właściwości rzutowe.

Czytaj więcej: Daiwa Presso